Як я став веб-розробником

startВсе почалось з того, що в 2008 році я вирішив поринути в світ веб-розробки, адже цей напрям дуже стрімко розвивався і розвивається досі. Я придбав собі книгу-посібник по PHP5 і почав з її допомогою вникати в суть веб-розробки, розробляючи різноманітні експериментальні проекти, деякі навіть за гроші.

Через рік часу я вже міг більш-менш щось написати, тому вирішив створити власний сайт, який би приносив дохід. Протягом року, вникаючи в верстку HTML+CSS, SQL, SEO, JavaScript і вирішення різноманітних задач, був створений сайт 2sat.net, який досі працює і навіть приносить дохід. Цей сайт приніс мені дуже багато досвіду, адже весь він був написаний на чистому PHP практично без використання готових рішень. Навіть почала вимальовуватись структура, схожа на фреймворк, але я тоді про них ще нічого не знав.

Вивчити PHP було не складно, бо я досить багато в цей час програмував на Delphi і мав хороші навички програмування. Зате було складно в’їхати в архітектуру REST, яка змусила повністю переосмислити логіку роботи веб-програм та навчитись створювати їх безпечними та ефективними (в плані використання ресурсів).

Загалом на PHP було написано кілька повноцінних сайтів, деякі з них досі стабільно і безпечно працюють навіть без втручання програмістів. Також були написані різноманітні боти та парсери сайтів для електронної комерції, які теж досі використовуються.

Згодом я зрозумів, що PHP — це далеко не найкраще рішення для веб-розробки, і перейшов з нього на більш-ефективне. Але це вже інша тема, про яку я напишу в наступних публікаціях.

Шановні читачі-веб-розробники, а з чого почався Ваш шлях?

Як я став веб-розробником: 6 коментарів

  1. В той час коли я починав, ще не було інтернету. Я не міг дістати ніде інформацію про програмування. Мені зузстрічались люди з тої області і я всіх питав як! І блін, ніхто не хотів навчити. Десь в районі 9-го класу мій друг розповів про виставку книжок в сусідній школі. Там я купив собі свою першу книжку. Це було С++. За деякий час компютери ставали все ближче до людей і мені вдалось роздобути компілятор. Це був мій початок. А зараз я програмую на найпопулярнішій мові світу Java.

    1. Я теж починав в шкільні роки, комп’ютера ще не мав, тож доводилось писати pascal та basic код в зошит і лише іноді знаходити можливість десь ввести цей код на комп і перевірити, чи він компілюється :)

  2. Часто замічаю негативне відношення до PHP як до мови програмування. З іншої сторони, недавно стали дуже популярними веб-фреймворки та вивели розробку на новий рівень. Що думаєш про це?

    1. Маючи досвід програмування на різних мовах, я теж маю дещо негативне ставлення до PHP, оскільки є мови значно гнучкіші та ефективніші в плані швидкості розробки і не лише. Фреймворки — це добре, але якість та ефективність фреймворка впирається в можливості самої мови, на якій він написаний. Фреймворки на PHP показались мені дубовими, складними та незручними. Але це було 4 роки тому, тому можливо щось змінилось. Можу лише сказати, що фреймворки на python мені пішли практично без проблем. З ними працювати одне задоволення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *